Autobusi humb kontrollin dhe bie në greminë, 18 të vdekur

Publikuar tek: bota, më 11:44 06-03-2017 Autobusi humb kontrollin dhe bie në greminë, 18 të vdekur

Të paktën 18 persona kanë humbur jetën dhe 37 të tjerë janë plagosur si pasojë e një aksidenti ku një autobus ka rënë në greminië.

Ngjarja ka ndodhur në afërsi të kryeqytetit të Panamasë dhe sipas autoritetve vendase aksidenti ka ndodhur në krahinën Anton, rreth 170 kilometra nga qyteti Panama, ndërkohë që ende nuk kanë dhënë informacione për shkaqet që kanë çuar në këtë tragjedi.

“Të gjithë të vdekurit gjendeshin në një autobus që transportonte mbi 50 punëtorë të një ferme. Gjashtëmbëdhjetë persona vdiqën në vendin e ngjarjes dhe dy në spital. Një tjetër person është në gjendje kritike”, tha drejtori i mbrojtjes civile, Jose Donderis.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Marrëveshja gjigante e Peugeot me General Motors, francezët blejnë dy markat e njohura europiane
“Do bëj kryengritje në Gjermani”, Erdogan kërcënon Berlinin duke thelluar përplasjet »
Article Logic
Execution time: 0.013000011444092
array(1) { ["section"]=> string(62) "autobusi-humb-kontrollin-dhe-bie-ne-gremine-18-te-vdekur-70920" }