Autobusi humb kontrollin dhe bie në greminë, 26 të vdekur

Publikuar tek: aktualitet, më 14:15 10-03-2017 Autobusi humb kontrollin dhe bie në greminë, 26 të vdekur

Të paktën 26 persona kanë humbur jetën dhe dhjetra të tjerë janë plagosur si pasojë e një aksidenti në Nepal ku një autobus ka humbur kontrollin dhe ka rënë në greminë.

Policia në qarkun Jajarkot ka thënë se shoferi i autobusit ka humbur kontrollin e mjetit, gjë që bëri që autobusi të rrëshqiste 200 metra në grminë poshtë në lumë.

Katër të lënduar janë dërguar në një spital, ndërkaq të lënduarit e tjerë janë dërguar me helikopter në spitalin e qytetit më të afërt.

Aksidentet e trafikut në Nepal janë të zakonshme për shkak të rrugëve dhe makinave të pamirëmbajtur. Në muajin shtator, 18 persona humbën jetën, teksa ishin duke udhëtuar me autobus, i cili u ra në rrugët malore në Nepalin qendror.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Me 186 km/h në Tiranë-Durrës por shikoni se ç’i bën policia këtij shoferi (VIDEO)
“Pjeshkores” i zhbllokohen për herë të parë kanalet »
Article Logic
Execution time: 0.010979175567627
array(1) { ["section"]=> string(62) "autobusi-humb-kontrollin-dhe-bie-ne-gremine-26-te-vdekur-71448" }