Autobusi humb kontrollin dhe del nga rruga, 5 të vdekur, 27 të plagosur

Publikuar tek: bota, më 07:17 09-01-2017 Autobusi humb kontrollin dhe del nga rruga, 5 të vdekur, 27 të plagosur

Të paktën 5 persona kanë humbur jetën dhe 27 të tjerë janë plagosur si pasojë e një aksidenti rrugor ku një autobus ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga.

Aksidenti ka ndodhur në pjesën qëndrore të Francës ndërkohë që CNN raporton se në autobus ndodheshin 40 persona të cilët po udhëtonin në drejtim të Zvicrës.

Sipas raportimeve shkak i aksidentit është bërë moti i keq.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Situatë pengmarrje në një pikë bastesh në Angli
16 të arrestuar në Paris për grabitjen e Kim Kardashian, policia: Çfarë na drejtoi për te autorët »
Article Logic
Execution time: 0.012417078018188
array(1) { ["section"]=> string(75) "autobusi-humb-kontrollin-dhe-del-nga-rruga-5-te-vdekur-27-te-plagosur-64978" }