Autobusi i nxënësve del nga rruga, 3 të vdekur dhe 28 të plagosur (Foto)

Publikuar tek: bota, më 12:51 02-04-2017 Autobusi i nxënësve del nga rruga, 3 të vdekur dhe 28 të plagosur (Foto)

Të paktën tre persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur në Suedi, pasi një autobus që transportonte nxënës shkolle doli nga rruga dhe është përmbysur.

Mësohet se si pasojë e aksidentit kanë humbur jetën 3 persona dhe 28 të tjerë janë plagosur. “Dimë vetëm që autobusi doli jashtë rrugës”, tha zëdhënësja e policisë Marie Andersson. Aksidenti ndodhi pranë qytetit të Sveg në Suedinë veriore, shkruan “RT”.

Ndërkohë, gazeta lokale “Expressen” thotë se 28 njerëz janë plagosur në këtë aksident tragjik.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tragjedi në Kolumbi, 112 viktima e mbi 200 të plagosur nga rrëshqitja e dherave dhe motit të keq (FOTOT)
ISIS shkatërron muzeun e sumerëve me artefakte mbi 5 mijë vjeçare (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.0092000961303711
array(1) { ["section"]=> string(75) "autobusi-i-nxenesve-del-nga-rruga-3-te-vdekur-dhe-28-te-plagosur-foto-73855" }