Autobusi me nxënës përfundon në kanal, shqiptari hero thyen xhamin dhe shpëton fëmijët

Publikuar tek: bota, më 08:25 01-03-2017 Autobusi me nxënës përfundon në kanal, shqiptari hero thyen xhamin dhe shpëton fëmijët

Një aksident i rëndë ka ndodhur një ditë më parë në fshatin ndërmjet Langwarden dhe Ruhwarden, ku një autobus me 15 nxënës të shkollave fillore ka humbur kontrollin dhe ka përfunduar në kanal.

Sipas “nwzonline.de” në autobus me fëmijët ka qenë edhe një 47-vjaçar shqiptar i cili është cilësuar si hero pasi ka ndihmuar fëmijët të dalin nga autobusi ndërkohë që ai mbushej me ujë.

Mësohet se shqiptari i identifikuar si Avni Mehana ka thyer dritaren e autobusit dhe ka ndihmuar fëmijët. Bëhet me dije se asnjë nga fëmijët nuk është plagosur, por tregojnë se janë tronditur nga aksidenti.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Incidenti i padëshirueshëm që i bëri të gjithë të shpërthejnë në të qeshura, moderatores së njohur i del gjoksi në transmetim ‘live’ (Video)
Ish-presidenti i SHBA-së rikthen vëmendjen, zbulon “Rembrandin” e brendshëm (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.012777090072632
array(1) { ["section"]=> string(91) "autobusi-me-nxenes-perfundon-ne-kanal-shqiptari-hero-thyen-xhamin-dhe-shpeton-femijet-70327" }