Autobusi me turistë del jashtë rruge, humbin jetën 14 persona

Publikuar tek: bota, më 13:30 15-01-2016 Autobusi me turistë del jashtë rruge, humbin jetën 14 persona

Një aksident rrugor tragjik ka ndodhur në Nagano të Japonisë ku 14 persona kanë humbur jetën pasi autobusi me të cilin po udhëtonin doli nga rruga për shkak të shpejtësisë madhe.

Nga 41 turistë që ndodhenshin në autobus 27 u plagosën dhe u transferuan në një spital në Karuizawa. Sipas agjencisë japoneze të lajmeve, kryetari i Këshillit të ministrave, Yoshihide Suga, tha se aksidenti rrugor ka ndodhur kur autobusi ishte duke transportuar pasagjerë në një kopmleks dikëror e gjatë rrugës shoferi humbi kontrollin. Mësohet se dy shoferat janë ndërmjet 14 viktimave të këtij aksidenti.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Politikani i inatosur bavarez mbush autobusin me refugjatë dhe ia çon Merkelit në zyrë
Përplasen dy avionë në ajër, dyshohet për 12 të vdekur »
Article Logic
Execution time: 0.013268947601318
array(1) { ["section"]=> string(66) "autobusi-me-turiste-del-jashte-rruge-humbin-jeten-14-persona-30077" }