Autobusi përplaset me maunen, 18 përsona humbin jetën, 14 të plagosur

Publikuar tek: bota, më 10:09 01-03-2016 Autobusi përplaset me maunen, 18 përsona humbin jetën, 14 të plagosur

Një autobus është përplasur keq më një maune. Si pasojë të këtij aksidenti, kanë humbur jetën 18 persona, ndërsa 14 te tjerë janë transportuar në spital, disa prej tyre në gjendje të rëndë.

Ngjarja ka ndodhur orët e para të mëngjesit ditën e sotme në Oman në Arabi Saudite. Forcat e policisë, por edhe ato të shpëtimit kanë arritur në vendngjarje dhe sipas raportimit të autoriteteve, 18 persona kanë humbur jetën, ndërkohë që 14 të tjerë janë transportuar në spital.

Shkaqet e ngjarjes ende nuk janë publikuar nga policia, e cila ka nis hetimen për zbardhjen e aksidentit. Siç duket edhe në fotografi, autobusi, i cili ka qenë i mbushur me pasagjerë, është dëmtuar në pjesën lartë ku ishin ulur njerëzit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Agjenti i Shërbimit Sekret përplas përtokë foto-reporterin (VIDEO)
27-vjeçaria mardhënie seksuale me një të mitur, arrestohet dhe rrezikon me burg mbi 25 vjet »
Article Logic
Execution time: 0.01225209236145
array(1) { ["section"]=> string(73) "autobusi-perplaset-me-maunen-18-persona-humbin-jeten-14-te-plagosur-33902" }