Autobusi përplaset me mbikalimin, 5 të vdekur e dhjetëra të plagosur (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 20:28 03-09-2018 Autobusi përplaset me mbikalimin, 5 të vdekur e dhjetëra të plagosur (FOTO) Nga vendngjarja

Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në zonën e Asturias në Spanjë, me një bilanc tragjik.

Sipas mediave të huaja, të paktën 5 persona kanë humbur jetën deri tani, ndërkohë që janë plagosur 20 të tjerë.

Nga përplasja e fuqishme me kollonën e mbikalimit autobusi është ndarë në gjysmë, ndërkohë që nuk dihen ende shkaqet.

Të plagosurit janë dërguar me helikopter në spitalin më të afërt, ndërsa The Local raporton se kjo është përplasja më e keqe me autobus që nga marsi i vitit 2016, kur 13 studentë të huaj, shumica prej tyre nga Italia, vdiqën në rajonin e Katalonjës.

pic_1535997030.jpg2648907878.jpgf187dc68a4db833df72905b6b959ba2115e3ea605b3a386d4e2b1268aa6cab85.jpgScreenshot_4.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01367712020874
array(1) { ["section"]=> string(79) "autobusi-perplaset-me-mbikalimin-5-te-vdekur-e-dhjetera-te-plagosur-foto-133075" }