Autobusin e përmbysur në rrugë e godet një autobus tjetër, gjashtë të vdekur dhe 37 të plagosur

Publikuar tek: bota, më 16:56 15-07-2015 Autobusin e përmbysur në rrugë e godet një autobus tjetër, gjashtë të vdekur dhe 37 të plagosur

Një aksident i rëndë ka ndodhur në vargun malor të Bolu në afëri të Stambollit. Dy autobusë janë përfshirë në aksident duke shkaktuar 6 të vdekur dhe 37 të plagosur.

Mësohet se fillimisht  një prej autobusëve është përbysur gjatë kohës që udhëtonte në autostradën TEM më pas është përplasur nga një tjetër autobus, duke shkaktuar vdekjen e 6 pasagjerëve.

Autobusi i cili u përmbys po udhëtonte në drejtimin Nigde - Stamboll, ndërsa tjetri lëvizte nga Samsuni gjithashtu për në Stamboll. Personat e lënduar janë dërguar në spitalet në qytetet Bolu dhe Duzce. 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010272026062012
array(1) { ["section"]=> string(100) "autobusin-e-permbysur-ne-rruge-e-godet-nje-autobus-tjeter-gjashte-te-vdekur-dhe-37-te-plagosur-16258" }