Autorët pjesë e një grupi kriminal, dalin DETAJE të reja nga ekzekutimi i djalit të policit të Burgut të Peqinit

Publikuar tek: aktualitet, më 09:12 14-12-2019 Autorët pjesë e një grupi kriminal, dalin DETAJE të reja nga ekzekutimi i djalit të policit të Burgut të Peqinit Pamje nga vendi i ngjarjes

Detaje të reja kanë dal nga atentati i mbrëmjes së djeshme në fshatin Përparim të Peqinit, ku mbeti i vrarë 23 vjeçari Andi Zylyfi dhe i plagosur Albert Uruçi.

Mësohet se Zylyfi është qëlluar me plumb në kokë teksa makina ka qenë në ecje.

Sakaq, policia ka identifikuar targën e makinës së autorëve dhe ka zbuluar se ata janë pjesë e një grupi të strukturuar kriminal.

Kujtojmë që 23 vjeçari, viktimë e atentatit të sotëm, është kushëri i shtetasit të vrarë një vit më parë në rrethrrotullimin e Bradasheshit, Endrit Alibej (Dylgjeri).

Endrit Alibej dhe xhaxhai i tij Arben Dylgjeri u qëlluan me breshëri plumbash një vit më parë në rrethrrotullimin e Bradasheshit, ndërsa udhëtonin me një mjet tip Range Rover po në të njëjtën rrugë ku sot u vra i afërmi i tyre Andi Zylyfi. Në atë kohë, atentatorët u kujdesën që të mos linin pas persona të mbijetuar pasi bashkë me xhaxha e nip, mbeti i vdekur dhe një shtetas turk që udhëtonte me ta Erdal Durunay.

Sipas Policisë, ndaj makinës në të cilën udhëtonte 23 vjeçari Andi Zylyfi dhe shoku i tij Albert Uruçi, është qëlluar me breshëri plumbash nga një mjet tjetër në ecje, ndërsa mbeten të paqarta rrethanat e ngjarjes. Ndërkohë, raportohet se Andi Zylyfi është djali i policit të Burgut të Peqinit, Hysni Zylyfi, i cili  po merret në pyetje për të zbuluar nëse atentati ndaj djalit të tij ka lidhje me detyrën në Burg.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tërmeti tragjik/ Priten arrestime në Durrës, 17 urdhër-arreste
Tërmeti/ Shkon në 5 numri i të shoqëruarve në Durrës, merren në pyetje nëndrejtori, shefi i sektorit e punonjësi i Kadastrës »
Article Logic
Execution time: 0.012334108352661
array(1) { ["section"]=> string(118) "autoret-pjese-e-nje-grupi-kriminal-dalin-detaje-te-reja-nga-ekzekutimi-i-djalit-te-policit-te-burgut-te-peqinit-189361" }