Autori i masakrës në Las-Vegas kishte më shumë se 30 armë të kalibrave të rëndë

Publikuar tek: bota, më 06:17 03-10-2017 Autori i masakrës në Las-Vegas kishte më shumë se 30 armë të kalibrave të rëndë

Sulmuesi i Las Vegasit, Stephen Paddock bleu më shumë se 30 armë dhe kishte më shumë se një duzinë të fshehur në dhomën e tij të hotelit, pasi ai kreu masakrën në SHBA, raporton Fox News.

Armet vdekjeprurëse përfshinte armë të konvertuara plotësisht automatike AR-15 me magazina me kapacitet të lartë, sipas një burimi të policisë.

Armët sugjerojnë se Paddock kaloi kontrolle të shumta të sfondit të FBI. Burimi thotë se policia gjeti 11 deri në 15 armë në dhomën e tij të hotelit.

Armë të gjetura ishin të kalibrit 308 dhe 223, shkruan indeksionline.

Yll i muzikës së vendit Jason Aldean ishte në skenë natën e së dielës në Festivalin 91 të Korrjes kur Paddock hapi zjarr nëpër rrugë nga brenda Hotelit dhe Kazinosë të Mandalay Bay, duke vrarë të paktën 58 vetë dhe duke plagosur më shumë se 500.

 

1506972202859.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Masakra në Las Vegas, Trump: Amerika bashkohet si një e vetme
Pavarësi nga Spanja/ Katalonja organizon sot grevë masive, merr pjesë edhe FC Barcelona »
Article Logic
Execution time: 0.014491081237793
array(1) { ["section"]=> string(85) "autori-i-masakres-ne-las-vegas-kishte-me-shume-se-30-arme-te-kalibrave-te-rende-94518" }