Autori i masakrës në Norvegji pranohet në universitet për Shkenca Politike

Publikuar tek: bota, më 13:52 17-07-2015 Autori i masakrës në Norvegji pranohet në universitet për Shkenca Politike

Anders Behring Breivik, autori i masakrës së vitit 2011 ku mbetën të vrarë 77 persona, është pranuar në programin e Universitetit të Oslos për Shkenca Politike.

Rektori i universitetit Ole Petter Ottersen ka thënë se “të gjithë të burgosurit në burgjet e Norvegjisë kanë të drejtë të regjistrohen në universitet, për sa kohë i plotësojnë të gjitha kushtet”.

Dy vite më parë, aplikimi i tij u rrefuzua pasi universiteti tha se kualifikimet e tij ishin të pamjaftueshme. Breivik është duke vuajtur dënimin me burgim 21 vjeçar për masakrën me bomba dhe armë ku mbetën të vrarë 77 persona.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012936115264893
array(1) { ["section"]=> string(80) "autori-i-masakres-ne-norvegji-pranohet-ne-universitet-per-shkenca-politike-16394" }