Autori kryesor i sulmit makabër në Barcelonë u vra nga policia, plane madhore për goditje tjera

Publikuar tek: bota, më 22:59 18-08-2017 Autori kryesor i sulmit makabër në Barcelonë u vra nga policia, plane madhore për goditje tjera

Moussa Oukabir 17-vjeçari i dyshuar për sulmin terrorist që ndodhi mesditën e së enjtes, është identifikuar si një nga burrat e vrarë nga policia.

I dyshuari kryesor për sulmin e së enjtes në Barcelonë, Moussa Oukabir, është emëruar si një nga pesë burrat e vrarë nga policia në sulmin e ndodhur në qytetin tjetër, Cambrils.

Policia kishte deklaruar më parë se po kërkonin për Oukabirin dhe tre burra të tjerë, por vetëm një mbetet i pagjetur. Katër të dyshuar janë arrestuar.

Trembëdhjetë njerëz janë vrarë nga një kamion i marrë me qira nga Oukabir, i cili vuri para çfarë gjeti në rrethin e Ramblasit të Barcelonës.

Policia thotë se të dyshuarit po planifikonin sulme më të sofistikuara.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011996984481812
array(1) { ["section"]=> string(100) "autori-kryesor-i-sulmit-makaber-ne-barcelone-u-vra-nga-policia-plane-madhore-per-goditje-tjera-89525" }