Autoritetet e spitalit “Shefqet Ndroqi”: Pacienti që u vetëvra ditën e sotme, erdhi në urgjencë pasditen e 28 nëntorit, u ekzaminua menjëherë

Publikuar tek: aktualitet, më 11:42 30-11-2020 Autoritetet e spitalit “Shefqet Ndroqi”: Pacienti që u vetëvra ditën e sotme, erdhi në urgjencë pasditen e 28 nëntorit, u ekzaminua menjëherë

Autoritet e spitalit “Shefqet Ndroqi” kanë dhënë versionin e tyre në lidhje me hedhjen nga godina e spitalit të pacientit të katërt që ndërroi jetë mëngjesin e sotëm.

Sipas autoriteteve, pacienti është shkruar në urgjencën e spitalit “Shefqet Ndroqi” pasditen e 28 nëntorit, pra dy ditë më parë.

“Pasi iu kryen ekzaminimet imazherike, u trajtua në urgjencë, dhe një ditë më pas, në 29 nëntor u transferua në katin e parë” thonë autoritetet e spitalit “Shefqet Ndroqi” që është konsideruar si spitali covid2.

Ndërkaq, zyrtarët e spitalit thonë se aktualisht janë duke u kryer hetime nga ana e autoriteteve kompetente lidhur me ngjarjen.

60 vjecari, Leonard Skabona nga Rrësheni, sipas policisë, I dha fund jetës mbrëmjen e djeshme në orën 00.30. Ai ka ndërruar jetë menjëherë duke mos u dhënë kohë mjekëve. Ky është rasti I katërt I pacientëve që hidhen nga katet e këtij spitali, dhe I pesti që humb jetën me covid në një formë të tillë.

Autoritetet spitalore bënë sqarimin përkatës për mediat, pasi fillimisht u raportua se ai kishte 10 ditë që kurohej në këtë spital.

E plotë nga Autoritet e spitalit “Shefqet Ndroqi”:

Stafi i spitalit universitar “Shefqet Ndroqi” shpreh dhimbjen për humbjen e jetës së 60-vjeçarit me inicialet L.Sh., nga Kurbini i cili i dha fund jetës mbrëmë pas mesnate, dhe i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes së tij.

60 vjeçari i konfirmuar me COVID-19, ishte shtruar pasditen e datës 28 nëntor në spitalin “Shefqet Ndroqi”, ku iu kryen ekzaminimet imazherike dhe u trajtua me terapinë e plotë të mjekimit në pavionin e urgjencës.

Më datë 29 pacienti është transferuar në pavionin e katit të parë (mbi katin përdhes) ku edhe ka kryer aktin e rëndë.

Lidhur me arsyet që e çuan 60-vjeçarin drejt këtij akti ekstrem, është duke u kryer hetimi nga ana e organeve kompetente.

Stafi i spitalit universitar “Shefqet Ndroqi” ka siguruar shërbimin e psikologut dhe ka shtuar masat e sigurisë.

Stafi mjekësor është në gatishmëri të plotë dhe i sigurojmë qytetarët se po punojmë dhe do të vazhdojmë të punojmë me përkushtim dhe profesionalizëm për çdo pacient që trajtohen në spitalin tonë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « VAMPIRET E KOMBIT !
Aksident i frikshëm në Durrës, Audi bëhet ‘copë’ pasi përplaset me dy makina të tjera, përfundon mbi trafikndarëse (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.011856079101562
array(1) { ["section"]=> string(143) "autoritetet-e-spitalit-shefqet-ndroqi-pacienti-qe-u-vetevra-diten-e-sotme-erdhi-ne-urgjence-pasditen-e-28-nentorit-u-ekzaminua-menjehere-229624" }