Autoritetet japoneze evakuojnë 100 mijë njerëz, shkak përmbytjet masive

Publikuar tek: bota, më 15:29 10-09-2015

100 mijë njerëz janë evakuar nga qyteti Joso, në veri të Tokios, për shkak të përmbytjeve masive atje.

Shirat e rrëmbyshëm që kanë goditur vendin kanë shkaktuar përmbytje në shumë zona të vendit, ndërkohë që autoritetet kanë bërë thirrje që 800 mijë njerëz që jetojnë në lindje të vendit të nisin evakuimin, pasi situata pritet të përkeqësohet.

Helikopter dhe varka janë vënë në shërbim të qytetarëve, të izoluar nga uji. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092220306396484
array(1) { ["section"]=> string(76) "autoritetet-japoneze-evakuojne-100-mije-njerez-shkak-permbytjet-masive-20473" }