Autorja e ‘Fifty Shades of Grey’ furtunë reagimesh me librin e ri: Shqiptarët gangsterë dhe skllevër seksi

Publikuar tek: bota, më 14:32 22-04-2019 Autorja e ‘Fifty Shades of Grey’ furtunë reagimesh me librin e ri: Shqiptarët gangsterë dhe skllevër seksi

Autorja El James që u bë e famshme nga librat e saj të ‘Fifty Shades of Grey’ ka publikuar një libër të ri me një shqiptare pastruese si personazhin e saj kryesor.

 

Në librin e ri me emrin ‘The Mister’ përshkruhet se si pastruesja e varfër shqiptare bie në duart e trafikantëve dhe kriminelëve shqiptar të cilët e shtryftëzojnë për aktet e tyre perverse.

Ambasadori shqiptar në Britaninë e Madhe Qirjako Qirko e ka sulmuar autoren duke thënë se libri i saj i ri krijon përshtypje negative për shqiptarët. Në librin e saj shqiptarët shfaqen si kriminelë dhe skllevër seksi të cilët duan të shrfytëzojnë një grua për të kënaqur veten, diçka që krijon negativitet për kulturen shqiptare.

Në intervistën e tij në gazeten ‘Sunday Telegraph’ ambasadori tha se libri i autores është krejt fantashkencor.

A do bëhet ky libër i ri aq i famshëm sa të parët?

57414118_279362359682796_8012602837508816896_n.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012818813323975
array(1) { ["section"]=> string(110) "autorja-e-fifty-shades-of-grey-furtune-reagimesh-me-librin-e-ri-shqiptaret-gangstere-dhe-skllever-seksi-161410" }