Autorja më e re në moshë, 17-vjeçarja Aja Çela boton librin ‘Ka muzikë në shtëpinë e madhe’

Publikuar tek: kulture-art, më 07:32 28-10-2018 Autorja më e re në moshë, 17-vjeçarja Aja Çela boton librin ‘Ka muzikë në shtëpinë e madhe’

Vetëm 17 vjeçe, Aja Çela është autorja më e re në moshë, e cila sapo ka promovuar librin e saj të parë, “Ka muzikë në shtëpinë e madhe”.

Libri i saj vjen si një risi në letërsinë shqipe për brezin e ri, duke cekur nëpërmjet tregimeve dhe novelave tema, që kërkojnë guxim për t’u trajtuar, si dashuria për familjen, prindin dhe partnerin, jeta, vdekja, por edhe vërteta e shpresa.

Në një intervistë për Report Tv ,17-vjeçarja ka dhënë më shume detaje rreth librit të saj të parë.

E pyetur se pse i vendosi titullin “Ka muzikë në shtëpinë e madhe” librit ajo përgjigjet: “Ka muzikë në shtëpinë e madhe, se është tregimi që më pëlqen më shumë në libër. Është një tregim që flet për dashurinë që ka një vajzë për nënën e saj dhe sigurisht që kjo vlen edhe për mua, meqenëse nëna ime është një model për mua”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0074551105499268
array(1) { ["section"]=> string(95) "autorja-me-e-re-ne-moshe-17-vjecarja-aja-cela-boton-librin-ka-muzike-ne-shtepine-e-madhe-139351" }