Avdullah Hoti merr zyrtarisht detyrën, mbërrin në kryeministri i vetëm (Homazhe te varri i Ibrahim Rugovës dhe memoriali i Jasharajve)

Publikuar tek: rajon, më 10:22 04-06-2020 Avdullah Hoti merr zyrtarisht detyrën, mbërrin në kryeministri i vetëm (Homazhe te varri i Ibrahim Rugovës dhe memoriali i Jasharajve) Hoti

Kryeministri i i ri i Kosovës Avdullah Hoti, sot ka marrë detyrën zyrtarisht, pasi u votua dje në Kuvend me 61 vota pro.

Hoti parakaloi i vetëm para gardës me një ceremoni shtetërore në ndërtesën e Qeverisë së Republikës së Kosovës.

Bëhet me dije se kryeministri i ri sot në ditën e parë të detyrës së tij do të bëjë homazhe te varri i ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova dhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz. Sakaqë ai do të vizitojë edhe Ministrinë e Shëndetësisë.

LEXO EDHE:https://www.newsbomb.al/sot-u-votua-me-61-vota-pro-kush-eshte-avdullah-hoti-kryeministri-i-ri-i-kosoves-qe-i-zuri-vendin-albin-kurtit-karriera-208913

Hoti-3_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010722875595093
array(1) { ["section"]=> string(138) "avdullah-hoti-merr-zyrtarisht-detyren-mberrin-ne-kryeministri-i-vetem-homazhe-te-varri-i-ibrahim-rugoves-dhe-memoriali-i-jasharajve-209013" }