Avdullah Hoti sot në Tiranë, takim me Ramën, Metën e Bashën (Axhenda)

Publikuar tek: politike, më 08:35 03-07-2020 Avdullah Hoti sot në Tiranë, takim me Ramën, Metën e Bashën (Axhenda) Avdullah hoti - Edi Rama

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti do të jetë sot në Tiranë, gjatë një vizite zyrtare ku do të takohet me zyrtarët e lartë të shtetit shqiptar.

Vizita e Hotit vjen pa svizitës 2 ditore të kryeministrit Rama në Kosovë, ku u takua me krerët e partive politike, ndërsa shprehu edhe mbështetjen për Hashim Thaçin dhe Kadri Veselin pas aktakuzës për krime lufte të Prokurorisë së Posaçme të Hagës.

Në orën 10:10 pritet takimi mes dy kryeministrave, ndërsa më pas Hoti do të takohet edhe me Metën në Presidencë, Gramoz ruçin, Erion Veliajn dhe në fund me kreun e PD, Lulzim Basha.

Axhenda e Avdullah Hotit sot në Tiranë

Ora 10.10 - Takim ndërmjet dy Kryeministrave

Ora 10.15 - Takim mes dy delegacioneve

Ora 11.30 - Konferencë e Përbashkët për Shtyp

Ora 13:10 –Takim me Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta në Presidencë

Ora 14:00 -Takim me Kryetarin e Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi

Ora 14:45 -Takim me Kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj

Ora 15:30 –Takim me Kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095570087432861
array(1) { ["section"]=> string(72) "avdullah-hoti-sot-ne-tirane-takim-me-ramen-meten-e-bashen-axhenda-212649" }