Aventurieri Bear Grylls mesazh fëmijëve: Braktisni tabletat dhe eksploroni natyrën rreth jush

Publikuar tek: bota, më 15:54 26-07-2015 Aventurieri Bear Grylls mesazh fëmijëve: Braktisni tabletat dhe eksploroni natyrën rreth jush Bear Grylls

Ylli i serive televizive të “Discovery Channel”, aventurieri Bear Grylls, i cili është bërë i njihur në mbarë botën për aftësitë e tij të mbijetesës në terrene nga më të vështirat, ka një mesazh të rëndësishëm për të gjithë fëmijët.

Në këto ditë të nxehta vere, pasi kanë marrë pushimet shkollorë, Grylls shpreson që fëmijët do të lenë mënjanë video lojërat dhe do të eksplorojnë botën përreth tyre. Ai i këshillon fëmijët të largohen nga tabletat dhe smartfonët dhe të luajnë në natyrë të ndërtojnë një kasolle apo të kalojnë një natë jashtë shtëpisë duke vëzhguar yjet.

Ja manifesti i tij për fëmijët:

1. Kaloni një natë poshtë yjeve - në kopshtin e shtëpisë tuaj ose gjatë një kampingu

2. Mësoni një aftësi të re - të ngisni biçikletë, kanoe apo të luani një instrument

3. Bëni diçka për dikë tjetër - ndihmoni fqinjin, prindërit apo miqtë tuaj

4. Qëndroni në formë - me pak vrap, çiklizëm apo alpinizëm

5. Ndërtoni diçka - një kasolle, një varkë apo çfarëdo qoftë

6. Shkoni në një aventurë të egër - me këmbë, biçikletë, në det apo në ajër

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013136863708496
array(1) { ["section"]=> string(98) "aventurieri-bear-grylls-mesazh-femijeve-braktisni-tabletat-dhe-eksploroni-natyren-rreth-jush-17028" }