Avionët bombardues rus pranë hapësirës ajrore të Britanisë së Madhe

Publikuar tek: bota, më 20:05 29-01-2015 Avionët bombardues rus pranë hapësirës ajrore të Britanisë së Madhe

 

Avionët ushtarak Rus të cilët shkaktuan edhe ndërprerjen e fluturimeve civile në Mbretërinë e Bashkuar, kanë hyrë në hapësirën ajrore duke shkaktuar panik megjithëse janë shoqëruar menjëherë nga avionët anglez RAF.

Ambasadori i Rusisë në Mbretërinë e Bashkua është thirrur për të dhënë llogari reth këtij incidenti.

Kjo nuk është hera e parë që Rusia shkel hapësirat ajrore të vendeve pjesë e Bashkimit Europian dhe NATO.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012537956237793
array(1) { ["section"]=> string(72) "avionet-bombardues-rus-prane-hapesires-ajrore-te-britanise-se-madhe-1853" }