Avioni i dytë i drogës Shqipëri-Itali, reagon ish-kryeministri: Shqipëria, Kolumbia e Europës

Publikuar tek: politike, më 11:07 07-09-2015 Avioni i dytë i drogës Shqipëri-Itali, reagon ish-kryeministri: Shqipëria, Kolumbia e Europës

“Shqipëria, Kolumbia e Europës”. Kështu e titullon ish-kryeministri Sali Berisha komentin e tij pas lajmit të një tjetër avioni me drogë të kapur në Itali. Droga vinte nga Shqipëria.

“Shqipëria, Kolumbia e Europës! Sukses tjetër i qeverisë kanabiste. Avion tjetër droge nga Shqipëria kapet në Itali.

Të dashur miq, burime Italiane njoftojnë se autoritetet Italiane kanë kapur një avion tjeër drogë nga Shqipëria. Marrëveshja midis Mrikës - Tahirit - Gjeneral Trafikut prej dy vjetësh mban radarët sekondar të fikur”, shkruan ish-kryeministri Berisha.

Mediat italiane kanë raportuar mëngjesin e sotëm kapjen e 80 kilogramëve drogë  dhe arrestimin e 4 shtetasve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096571445465088
array(1) { ["section"]=> string(96) "avioni-i-dyte-i-droges-shqiperi-itali-reagon-ish-kryeministri-shqiperia-kolumbia-e-europes-20147" }