Avioni i rrëzuar në Ishëm zhvendoset pas 6 muajsh, dërgohet jashtë Shqipërisë

Publikuar tek: aktualitet, më 11:01 09-03-2017 Avioni i rrëzuar në Ishëm zhvendoset pas 6 muajsh, dërgohet jashtë Shqipërisë

Avioni i rrëzuar në Ishëm në shtator të 2016-ës është zhvendosur sot nga vendi ku qëndroi për gjashtë muaj.

Autoritetet shqiptare kanë kryer të gjitha hetimet e nevojshme dhe kanë arritur në përfundimet se ai nuk paraqet më rëndësi për çështjen. Avioni do i rikthehet kompanisë italiane, e cila e ka në pronësi.

Në shtator të 2016-ës, piloti Guido Guidi u rrëzua në Ishëm të Durrësit dhe prokuroria dyshon se italiani po përpiqej të bënte trafik droge. Hetimet për këtë çështje janë ende të hupura. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pas ndërhyrjes disa ditë më parë, Emiljano Shullazi lë sërish qelinë, futet në operacion
Kapet me drogë dhe armë në dhomën e hotelit, arrestohet 35-vjeçari (Emri) »
Article Logic
Execution time: 0.011548042297363
array(1) { ["section"]=> string(82) "avioni-i-rrezuar-ne-ishem-zhvendoset-pas-6-muajsh-dergohet-jashte-shqiperise-71298" }