Avioni i rrëzuar nga Turqia është një dron i ushtrisë ruse

Publikuar tek: bota, më 12:45 16-10-2015 Avioni i rrëzuar nga Turqia është një dron i ushtrisë ruse Një ushtar turk inspekton dronin e rrëzuar

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dyshojnë se avioni luftarak i rrëzuar sot nga forcat turke pranë kufirit me Sirinë, është një dron rus.

Burimi anonim që ka informuar agjencinë e lajmeve Reuters, shprehet se informacioni është ende paraprak. Zyrtari amerikan foli në kushte anonimiteti dhe nuk pranoi të japë detaje të mëtejshme. Ushtria turke njoftoi sot se kishte rrëzuar një avion të paidentifikuar pasi kishte shkelur hapësirën ajrore turke pranë kufirit me Sirinë dhe nuk i ishte përgjigjur tre thirrjeve paralajmëruese.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.014080047607422
array(1) { ["section"]=> string(64) "avioni-i-rrezuar-nga-turqia-eshte-nje-dron-i-ushtrise-ruse-23275" }