Avioni i rrëzuar po kryente misione gjurmimi në Mesdhe

Publikuar tek: bota, më 22:40 24-10-2016 Avioni i rrëzuar po kryente misione gjurmimi në Mesdhe

Avioni që u rrëzua sot në mëngjes pas ngritjes nga pista në aeroportin ndërkombëtar të Maltës po kryente misione gjurmimi në Mesdhe për llogari të Ministrisë franceze të Mbrojtjes, deklaroi ministri francez i Mbrojtjes, Jean-Yves Le Drian.

“Në mesin e pesë personave në bord, të gjithë të vrarë në aksident, tre janë anëtarë të Ministrisë së Mbrojtjes dhe dy ishin punonjës të Shoqërisë CAE, në pronësi të së cilës ishte avioni”, saktësoi ministri.

“Ka nisur një hetim i brendshëm për të përcaktuar shkaqet e aksidentit, në bashkëpunim me autoritetet lokale”, shtoi ai.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0079998970031738
array(1) { ["section"]=> string(60) "avioni-i-rrezuar-po-kryente-misione-gjurmimi-ne-mesdhe-57281" }