Avioni në Ukrainë përplaset gjatë stërvitjes, 25 të vdekur

Publikuar tek: bota, më 12:41 26-09-2020 Avioni në Ukrainë përplaset gjatë stërvitjes, 25 të vdekur

25 persona kanë humbur jetën në Ukrainë, pasi një avion luftarak është përplasur gjatë një seance stërvitore.

Mediat e huaja bëjnë me dije se avioni pas përplasjes ka shpërthyer në flakë duke shkaktur me dhjetëra viktima.

Shërbimi i Sigurisë së Ukrainës (SBU) tha se një nga ushtarët e mbijetuar ishte në një gjendje të rëndë shëndetësore.

Sakaq, zyrtarët e ukrainës po punojnë për të bërë të mundur zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011456966400146
array(1) { ["section"]=> string(64) "avioni-ne-ukraine-perplaset-gjate-stervitjes-25-te-vdekur-221731" }