Avioni përplaset më një shtëpi, vdesin 6 persona  

Publikuar tek: bota, më 12:47 17-04-2019 Avioni përplaset më një shtëpi, vdesin 6 persona  

Gjashtë persona kanë mbetur humbur jetën në Kilin jugor, pasi një avion i vogël u rrëzua në një lagje banimi të qytetit Puerto Montt.

Avioni u rrëzua afër një shtëpie menjëherë pas ngritjes duke lënë të vdekur pesë pasagjerë dhe pilotin në bord.

Fatmirësisht nuk kishte asnjë person brenda dy ndërtesave kur ndodhi përplasja.

Ndërkohë mbeten ende të pa sqaruara rrethanat e ngjarjes së rëndë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010250091552734
array(1) { ["section"]=> string(54) "avioni-perplaset-me-nje-shtepi-vdesin-6-persona-160772" }