Avioni përplaset në 3 mijë metra lartësi, vdesin 4 persona

Publikuar tek: bota, më 18:34 29-07-2018 Avioni përplaset në 3 mijë metra lartësi, vdesin 4 persona Avioni i përplasur në Alpet e Zvicrës

Katër persona kanë humbur jetën të premten në Zvicër pasi avioni i tyre është përplasur në zonën e Alpeve Zviceriane.

Sipas mediave lokale, avioni u rrëzua rreth orës 16:45, të premten në zonën e Kalimi Dunand në afërsi të rajonit të Valais.

Në bordin e avionit ndodhej piloti dhe tre pasagjerë, e ndërsa mjeti i përkiste firmës franceze Robin, e cila merrej me fluturime turistike.

"Rrethanat e aksidentit ende nuk janë përcaktuar," ka thënë policia, ndërkohë që viktimat ende nuk janë identifikuar zyrtarisht.

Screenshot_4.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011574029922485
array(1) { ["section"]=> string(64) "avioni-perplaset-ne-3-mije-metra-lartesi-vdesin-4-persona-129533" }