Avioni përplaset në pistë, evakuohen me urgjencë pasagjerët

Publikuar tek: bota, më 09:26 24-02-2017 Avioni përplaset në pistë, evakuohen me urgjencë pasagjerët

 Një avion është përplasur në pistë në Aeroportin Schipol të Amsterdamit dhe pasagjerët e linjës Flybe nga Edinburgh janë evakuar menjëherë.

Sipas BBC menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur shërbimet emergjente ku avioni me 59 pasagjerë në bord përfundoi në pistë i kthyer nga njëra anë.

Aksidenti ka ndodhur rreth orës 17:00 sipas orës lokale dhe raportohet se nuk ka të lënduar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Protestuesit bllokojnë shkollat dhe djegin koshat e mbeturinave, policia hedh gaz lotsjellës (Foto)
Zbardhen analizat mjeko-ligjore, zbulohet me çfarë u helmua vëllai i diktatorit Kim Jong Un »
Article Logic
Execution time: 0.01065993309021
array(1) { ["section"]=> string(64) "avioni-perplaset-ne-piste-evakuohen-me-urgjence-pasagjeret-69790" }