Avioni pëson defekt dhe bie mbi qendrën tregtare, raportohet për disa të vdekur (Foto)

Publikuar tek: bota, më 10:58 21-02-2017 Avioni pëson defekt dhe bie mbi qendrën tregtare, raportohet për disa të vdekur (Foto)

Të paktën 5 persona kanë ndërruar jetë dhe disa të tjerë janë plagosur si pasojë e një aksidenti tragjik ku një avion është rrëzuar dhe ka rënë mbi një qendër tregtare në Malbuorne të Australisë.

‘CNN’ bën me dije se avioni me 5 persona në bord ka pësuar defekt dhe për pasojë kanë humbur jetën piloti australian dhe katër shtetas amerikanë.

Aeroplani raportohet se ka pasur problem në motor, pasi menjëherë pas ngritjes nga aeroporti Essendon është rrëzuar. Në qendrën tregtare nuk ka raportime për të lënduar, por thuhet se ata që ishin në bordin e aeroplanit kanë vdekur.

avion1.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012133836746216
array(1) { ["section"]=> string(89) "avioni-peson-defekt-dhe-bie-mbi-qendren-tregtare-raportohet-per-disa-te-vdekur-foto-69409" }