Avioni shpërthen në mes të detit, vdes tragjikisht piloti (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 13:55 25-09-2017 Avioni shpërthen në mes të detit, vdes tragjikisht piloti (VIDEO)

Një ngjarje e rëndë ka goditur Aeronautikën Ushtarake Italiane pasi një pilot humbi jetën në mënyrë tragjike pas shpërthimit të avionit të tij gjatë një “air show”.

Gabriele Orlandi, piloti 36-vjeçar ishte duke pilotuar avionin Air Force F-2000 A kur është rrëzuar mbi det në afërsi të brigjeve të Terrancia-s, 47 milje në jug të Romës.

Piloti po bënte disa manovra me avionin ushtarak mbi detin Mesdhe dhe ka rënë pingul në ujë, pa mundur te ngrihet më.

Trupi i pajetë i 36-vjeçarit u gjet 90 minuta pas ngjarjes.

“Ishte e tmerrshme. Aeroplani duhej ta prekte pak ujin dhe pastaj të ngrihej përsëri, por ai shpërtheu në det”, rrëfeu një dëshmitar për lastampa.it.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012098073959351
array(1) { ["section"]=> string(68) "avioni-shperthen-ne-mes-te-detit-vdes-tragjikisht-piloti-video-93588" }