Avioni sovjetik që fluturon mbrapsht, i prodhuar në vitin 1940

Publikuar tek: bota, më 14:13 17-04-2015 Avioni sovjetik që fluturon mbrapsht, i prodhuar në vitin 1940 Avioni i prodhuar në vitin 1940

Korea e Veriut ka sjellë një nga avionët e saj ushtarakë më të veçantë. Bëhet fjalë për avionin që fluturon mbrapsht Antonov An-2, i cili është prodhuar në  vitin 1940 nga kompania Antonov Designed Bureau.

Ky tip avioni fluturon ulët dhe është shumë i ngadaltë. Pas 70 viteve punë, avioni ngjan pak i vjetër por ende funksionon. An-2 ka shërbyer gjatë luftës së II-të botërore për nevojat e transportit sovjetik.

Eksperienca në këtë avion është ndryshe nga çdo avion tjetër dhe kryesorja është që përparësia e këtij avioni nuk është komoditeti i pasagjerëve pasi funksioni i tij është ai transportues i ushqimeve apo mjeteve të tjera të transportit në përiudhën e luftës së II-të botërore.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013209819793701
array(1) { ["section"]=> string(66) "avioni-sovjetik-qe-fluturon-mbrapsht-i-prodhuar-ne-vitin-1940-9010" }