Avioni ushtarak gjuan me raketa drejt një shtëpie, vdesin 5 persona, mes tyre 3 fëmijë (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 12:47 20-04-2020 Avioni ushtarak gjuan me raketa drejt një shtëpie, vdesin 5 persona, mes tyre 3 fëmijë (VIDEO)

Pesë civilë, përfshirë tre fëmijë kanë humbur jetën pas një incidenti në një bazë ajrore në Republikën e Afrikës Qendrore Çad, njoftojnë mediat botërore.

Raportohet se një avion luftarak i parkuar, i tipit Suhoi-25 fillimisht ka gjuajtur një raketë, duke goditur një cisternë boshe dhe më pas ka goditur një shtëpi ku kishte civilë.

Kamerat kanë regjistruar incidentin, videoja tashmë është shpërndarë nëpër rrjetet sociale.

Prokuroria ka nisur hetimet mbi incidentin, jozyrtarisht thuhet se ndërtesa e shkatërruar ishte shtëpia e një oficeri të lartë të ushtrisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Habit Presidenti i Madagaskarit: Do prezantojmë ilaçin bimor kundër koronavirusit
NJË DITË BOTA DO TË RIHAPET, POR MOS PYESNI SE KUR »
Article Logic
Execution time: 0.013069868087769
array(1) { ["section"]=> string(97) "avioni-ushtarak-gjuan-me-raketa-drejt-nje-shtepie-vdesin-5-persona-mes-tyre-3-femije-video-203268" }