Avokati i Kadri Veselit kërkoi lirimin e tij, ja çfarë vendosi gjykata në Hagë

Publikuar tek: rajon, më 16:08 23-01-2021 Avokati i Kadri Veselit kërkoi lirimin e tij, ja çfarë vendosi gjykata në Hagë

Gjykata Speciale ka refuzuar kërkesën për lirimin nga paraburgimi të Kadri Veselit.

Avokati i tij, Ben Emmerson, kishte kërkuar që klienti i tij, Kadri Veseli të lirohet përkohësisht nga paraburgimi, duke ofruar një listë me kushte që do të plotësoheshin nëse Veseli do të lirohej.

Sipas mediave kosovare, vendimin për refuzimin e kërkesës e ka marrë gjykatësi Nicolas Guillou.

“Gjyqtari i procedurës paraprake konkludon se ekziston rreziku që z. Veseli të ikë, pengojnë përparimin e procedurave të Dhomave të Specializuara ose kryejnë krime të mëtejshme kundër tyre perceptohet si në kundërshtim me UÇK-në, përfshirë dëshmitarët që siguruan provat në SPO dhe / ose pritet të paraqiten para Dhomave të Specializuara . Gjyqtari i procedurës paraprake do të vlerësojë më poshtë nëse këto rreziqe mund të adresohen në mënyrë adekuate nga Kushtet e propozuara",- thuhet në dokumentin e publikuar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ulet numri i viktimave nga COVID, rritet ndjeshëm numri i të infektuarve në Kosovë
»
Article Logic
Execution time: 0.016125917434692
array(1) { ["section"]=> string(84) "avokati-i-kadri-veselit-kerkoi-lirimin-e-tij-ja-cfare-vendosi-gjykata-ne-hage-236110" }