Avokati i Popullit kërkesë qeverisë: Falni detyrimet e energjisë për personat në nevojë

Publikuar tek: aktualitet, më 10:07 17-03-2015 Avokati i Popullit kërkesë qeverisë: Falni detyrimet e energjisë për personat në nevojë

Komisionerja e Avokatit të Popullit në një deklaratë për mediat tha se në një shkresë drejtuar kryeministrit Rama, ministrit Gjiknuri, Veliajt e Canit i është kërkuar falja e detyrimeve të papaguara të energjisë elektrike të njerëzve që janë në nevojë dhe që përfitojnë nga skena ekonomike.

Në shkresën e dorëzuar qeverisë i është kërkuar të krijojë një skemë alternative lehtësuese për këta persona.

“ Duhet të marrin masat e duhura për mbrojtjen e konsumatorit dhe të ndalojnë ndërprerjen e energjisë për personat në nevojë dhe përfituesit e skemës ekonomike”, tha komisionerja e Avokatit të Popullit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ekstradohet në Shqipëri Tristan Peci, u dënua me 15 vjet për tentativë vrasje
Punonte tokën, 45-vjeçarit i plas granata në dorë në Elbasan »
Article Logic
Execution time: 0.01318097114563
array(1) { ["section"]=> string(91) "avokati-i-popullit-kerkese-qeverise-falni-detyrimet-e-energjise-per-personat-ne-nevoje-6116" }