Avokatja italo-shqiptare: Do doja të isha nusja e Lulzim Bashës, kjo është pasuria e tij në euro

Publikuar tek: politike, më 09:24 16-01-2018 Avokatja italo-shqiptare: Do doja të isha nusja e Lulzim Bashës, kjo është pasuria e tij në euro

E njohur për batuta dhe deklarata të bujshme, juristja e diplomuar në universitetin e Romës “La Sapinza”, Enida Bozheku, edhe këtë herë ka lëshuar një thagmë të re.

E ftuar në emisionin “Debati në Channel One” të gazetarit Roland Qafoku, avokatja italo-shqiptare tha se me këtë pasuri do donte të ishte partnerja e Lulzim Bashës. 

"Do doja të isha nusja e Lulzim Bashës për pasurinë 13.1 milionë Euro që do marrë në Strasburg", tha ajo. 

Bozheku e lidhi këtë deklarata me reformën në drejtësi, me qendrimin që po mban kryetari i opozitës Lulzim Basha dhe me vendimin e gjykatës së Strasburgut për t’i kthye vjehrrit të tij 13.1 milionë Euro si dëmshpërblim për pallatin e prishur me vendim të qeverisë së Edi Ramës. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011754035949707
array(1) { ["section"]=> string(101) "avokatja-italo-shqiptare-do-doja-te-isha-nusja-e-lulzim-bashes-kjo-eshte-pasuria-e-tij-ne-euro-106715" }