Avokatja që rrëzoi Dakon kërkon ndihmën e miqve: Mos të na mallkojnë fëmijët tanë!

Publikuar tek: aktualitet, më 08:22 23-02-2017 Avokatja që rrëzoi Dakon kërkon ndihmën e miqve: Mos të na mallkojnë fëmijët tanë!

Avokatja që fitoi çështjen në gjykatën Administrative të Durrësit për ndërprerjen e punimeve të projektit “Veliera” në Durrës, Mirela Çela ka njoftuar se të shtunën në mesditë do të zhvillohet një protestë, kundër betonizimit të arkeologjisë.

Me një postim në facebook, ajo kërkon ndihmën e miqve dhe qytetarëve që të ndërgjegjësohen për t'u ngritur në protestë kundër projektit të bashkisë.

“Miqësia ime. Të shtunën në ora 12 do të jetë protesta e madhe në Durrës për të mbrojtur betonizimin e arkeologjisë edhe pas vendimit të gjykatës. Une jam shqiptare dhe ju jeni të tillë. Ju lutem le të luftojmë ta mbrojmë këtë perlë që na ka mbetur. Të gjithë bashkë kemi fuqi të jashtëzakonshme. Mos na mallkojnë fëmijët tanë dhe historia për indiferencën tonë. Ju përqafoj për gjithë fjalët dhe mbështetjen tuaj gjatë gjithë kësaj kohe”, shkruan avokatja Mirela Çela.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rrëfehet vajza e fiksuar pas Princit Leka: Netët e mia poshtë vilës së tij
50 kilometra deri tani, banorëve të Zharrëzës i duhen edhe dy ditë të mbërrijnë në Tiranë (UDHËTIMI në këmbë përmes FOTOSH) »
Article Logic
Execution time: 0.011234045028687
array(1) { ["section"]=> string(86) "avokatja-qe-rrezoi-dakon-kerkon-ndihmen-e-miqve-mos-te-na-mallkojne-femijet-tane-69655" }