Azerbaixhan, 16 të vdekur dhe 50 të plagosur nga zjarri në një ndërtesë

Publikuar tek: bota, më 21:40 19-05-2015 Azerbaixhan, 16 të vdekur dhe 50 të plagosur nga zjarri në një ndërtesë

16 persona kanë humbur jetën dhe dhe 50 të tjerë janë plagosur si pasojë e një zjarri të rënë në një pallat në Baku të Azerbaixhanit.

Zjarri masi përfshiu një pallat 16 katësh dhe u deshën disa orë për ti vënë flakët nën kontroll. Kryeprokurori i Azerbaixhanit, Zakir Garalov, tha se shkak i përhapjes së flakëve në një kohë rekord, u bë cilësia e dobët e paneleve plastike me të cilat ishte veshur ndërtesa. Një hetim për të përcaktuar shkaqet e sakta të tragjedisë, ka nisur menjëherë pas operacionit të shpëtimit.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012802124023438
array(1) { ["section"]=> string(76) "azerbaixhan-16-te-vdekur-dhe-50-te-plagosur-nga-zjarri-ne-nje-ndertese-11523" }