Azilkërkuesi kosovar çmonton televizorin e kampit dhe e dërgon në Kosovë

Publikuar tek: bota, më 18:41 07-01-2016 Azilkërkuesi kosovar çmonton televizorin e kampit dhe e dërgon në Kosovë Foto ilustruese

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në një qendër azilkërkuesish në Salching të Gjermanisë. Përgjegjësit e kampit kanë vënë re se televizori në dhomën e një kosovari 33-vjeçar në kamp po mungonte.

Kur e kanë pyetur se çfarë ka ndodhur, kosovari është përgjigjur: “Moti e kam dërguar në Kosovë, pasi e kam çmontuar”, shkruan ”Ktv”. Autoritetet e kampit vlerësuan se dëmi është 350 euro. Nuk është e qartë nëse azilkërkuesi kosovar duhet ta kompensojë atë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Emrat / Arrestohen 7 shqiptarë në Angli, iu gjet kanabis me vlerë 500 mijë paund
Video komike, Princit 12 vjeçar nuk pëlqen t’i puthin dorën »
Article Logic
Execution time: 0.011461973190308
array(1) { ["section"]=> string(78) "azilkerkuesi-kosovar-cmonton-televizorin-e-kampit-dhe-e-dergon-ne-kosove-29400" }