Azilkërkuesit, Basha: Eurostat publikon "bëmat" e qeverisë Rama për tremujorin e dytë

Publikuar tek: politike, më 10:46 20-09-2015 Azilkërkuesit, Basha: Eurostat publikon

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka postuar në profilin e tij të dhënat e Eurostat për aziklërkuesit në vendet e Bashkimit Europian.

Të parët në Europë, të tretët në botë pas Sirisë dhe Afganistanit si azilkërkues. Eurostat publikon "bëmat" e qeverisë Rama për tremujorin e dytë 2015. Shqiptarët varfërohen, qeveritarët majmen” shkruan kreu i PD-së, Basha duke shkuar me ironi se “kokoshi 200 milionësh nuk ka zgjidhje për krizën por vetëm shoë, arrogancë dhe mashtrime”.

Në statistikat e Eurostat, Shqipëria zë vendin e tretë në botë për nga numri i azilkërkuesve me 8%, ndërsa para renditet Afhanistani dhe Siria, por vetëm 1 në 4 azilkërkues është sirian.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094428062438965
array(1) { ["section"]=> string(87) "azilkerkuesit-basha-eurostat-publikon-bemat-e-qeverise-rama-per-tremujorin-e-dyte-21230" }