Azilkërkuesit shqiptarë në Francë, 178 kërkesa riatdhesimi

Publikuar tek: aktualitet, më 19:00 06-03-2018 Azilkërkuesit shqiptarë në Francë, 178 kërkesa riatdhesimi

Numri i azilantëve shqiptarë në vendet e Europës duket se është kthyer në një problem serioz, jo vetëm për Shqipërinë, por për të gjithë shtetet e BE.

Kësaj rradhe mësohet se Zyra Franceze e Migracionit dhe Integrimit, ka mundësuar transportin e 178 shtetasve shqiptarë, të cilët pas refuzimit të kërkesës së tyre për azil kanë vendosur të kthehen vullnetarisht në Shqipëri.

Franca është një ndër vendet e Bashkimit Europian më shpresëdhënëse për azilkërkuesit, ndërkohë që çdo ditë ata deportojnë dhjetra dhe qindra të tillë në atdhe.

Autoritetet Franceze janë shprehur se presin që në ditët në vijim të ketë raste të tjera deportimi, vullnetarisht ose jo.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Grabitet një shtetas i huaj në Kamëz, 3 të rinj e kërcënojnë me kaçavidë dhe i marrin çantën
Situatë alarmante në Shkodër nga shkarkimet e hidrocentraleve, Voltana Ademi: Ja gjendja aktuale »
Article Logic
Execution time: 0.011312007904053
array(1) { ["section"]=> string(64) "azilkerkuesit-shqiptare-ne-france-178-kerkesa-riatdhesimi-112400" }