Baba Mondi flet pas lajmit të rremë se ishte infektuar me koronavirus: Gëzoj shëndet të plotë!

Publikuar tek: aktualitet, më 23:51 04-04-2020 Baba Mondi flet pas lajmit të rremë se ishte infektuar me koronavirus: Gëzoj shëndet të plotë! Kryegjyshi botëror bektashian Haxhi Dedebaba Edmond Brahimaj

Kryegjyshi botëror bektashian Haxhi Dedebaba Edmond Brahimaj, reagon pas lajmit të rremë të shpërndarë në media se ai ishte infektuar nga koronavirusi.

Baba Mondi ka preferuar të flasë vetë për të treguar që lajmi ishte i pavërtetë dhe konfirmoi se ai gëzon shëndet të plotë.

“Siç e shikoni unë gëzoj shëndet të plotë. I kam zbatuar të gjitha rregukllat që ka vendorus qeveria, në bazzë të ligjeve, në bzë të shëndetësisë. Që të ruhem, mos të takohem me njerëzit. Siç e shikoni sot teqeja është bosh kur sot është dhe dita e kalimit nga jeta i Dede Reshat Bardhit.

Më vjen keq që shumë lajme të rreme që dalin në këto momente nuk janë të mira për popullin, për njerëzit për besimtarët. Krijojnë përçarje jo bashkim, jo solidaritet”, është shprehru Baba Mondi për Ora News.

Pikërisht edhe lajmi i rremë është krijuar nga persona të cilësuar nga kjo media si “dashakeqës” pasi kanë përdorur logon e tyre nëpërmjet montazhit për të shpërndarë lajmin e rremë për Baba Mondin.

Më poshtë montazhi i qëllimshëm i bërë persona dashakeq të cilët kanë përdorur logon e Ora News për të dhënë lajmin e rremë:

Screenshot_2.jpg

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0090250968933105
array(1) { ["section"]=> string(99) "baba-mondi-flet-pas-lajmit-te-rreme-se-ishte-infektuar-me-koronavirus-gezoj-shendet-te-plote-201385" }