Babai e nxorri jashtë shtëpisë në 3 të mëngjesit, vogëlushja zhduket pa lënë gjurmë

Publikuar tek: bota, më 16:56 13-10-2017 Babai e nxorri jashtë shtëpisë në 3 të mëngjesit, vogëlushja zhduket pa lënë gjurmë

Prindërit jo në pak raste nga meraku, duke u përpjekur të bindin fëmijët të konsumojnë ushqime kalojnë në veprime ekstreme, të cilat mund të pasohen dhe me fakeqësi siç ka ndodhur në rastin e mëposhtëm.

Një vajzë trevjeçare ka humbur pasi thuhet se babai e la jashtë si dënim pasi nuk piu qumështin. Sherin Mathews vajza me aftësi të kufizuara në komunikim, nuk është parë me që ditën e zhdukjes, kur babai e la jashtë. Babai i vajzës, Wesley, është arrestuar nga policia në Teksas dhe akuzohet për braktisje dhe rrezikimin e një fëmije sepse e kishte lënë jashtë shtëpisë rreth orës 3 të mëngjesit.

Policia ka përdorur qen dhe helikopterë për të kërkuar vazhdimisht vajzën, e cila u adoptua nga Mathews nga një jetimore në Indi gati dy vjet më parë. Shpesh si pasojë e zënkave me prindërit shumë fëmijë marrin vendime ekstreme, ndaj duhet pasur kujdes në mënyrës si silleni dhe i rrisni fëmijët tuaj.

tytytytyt.jpg

tyutyutyuty.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E Premtja e 13-të, origjina e bestytnisë
Presidenti Trump kërcënon Iranin: Do shtojmë sanksionet »
Article Logic
Execution time: 0.0056509971618652
array(1) { ["section"]=> string(88) "babai-e-nxorri-jashte-shtepise-ne-3-te-mengjesit-vogelushja-zhduket-pa-lene-gjurme-95793" }