Babai feston ditëlindjen, Kreshnik Spahiu surprizon me urimin: Merr shtetësinë gjermane, ta japin më shpejt se Hashimi

Publikuar tek: fcb-bomb, më 16:49 23-10-2019 Babai feston ditëlindjen, Kreshnik Spahiu surprizon me urimin: Merr shtetësinë gjermane, ta japin më shpejt se Hashimi

Sot për politikanin Kreshnik Spahiu është një ditë e veçantë.

Pasi babai i tij feston ditëlindjen dhe mbush plot 90 vite.

Spahiu ka zgjedhur ta urojë të atin duke treguar edhe një histori që i ka ndodhur kohët e fundit.

Përmes një postimi në 'Facebook', ai shprehet se babait nuk i japin as shtetësi kosovare, as shtetësi shqiptare.

Në fund, politikani propozon të marr gjermanen, pasi atje ka më shumë mundësi.

Statusi i plotë:

Babi im lindi dhe u rrit në Prizren,

45 vjet jetoi në Kosovë, 45 në Shqipëri,

Ka 11 vjet që kërkon shtetësinë e re kosovare,

Në Kosovë e refuzojnë dhe i thonë: “Je shqiptar”

Në Shqipëri i thonë: “Je kosovar”

Eja merr gjermanen o bab, sepse Berlini ta jep më shpejt se Hashimi / Gëzuar edhe 190 vjet

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.032058954238892
array(1) { ["section"]=> string(122) "babai-feston-ditelindjen-kreshnik-spahiu-surprizon-me-urimin-merr-shtetesine-gjermane-ta-japin-me-shpejt-se-hashimi-183209" }