Babai keqtrajton vajzën, 16-vjeçarja bën për spital të atin

Publikuar tek: aktualitet, më 13:56 24-10-2018 Babai keqtrajton vajzën, 16-vjeçarja bën për spital të atin

Një sherr në familje ka ndodhur në Maliq të Korçës mes babit dhe vajzës.

Policia thotë se ka filluar procedimin penal për babë e bijë, përkatësisht 54 dhe 16 vjeçe.

Procedimi ndaj tyre filloi pasi, në banesë, gjatë një konflikti për motive të dobëta, dyshohet se shtetasi A.C., e ka keqtrajtuar vajzën e tij, e cila më pas e ka goditur këtë të fundit, me një mjet të mprehtë në parakrah. Ky shtetas pas mjekimit të marrë në Spitalin e Korçës, u dërgua në Tiranë për mjekim të specializuar, ndërsa shtetasja K.C., u pajis me urdhër-mbrojtje. 

Materialet i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Korçë.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.11443495750427
array(1) { ["section"]=> string(65) "babai-keqtrajton-vajzen-16-vjecarja-ben-per-spital-te-atin-138939" }