Babai tronditet nga përgjigjja e djalit autik në detyrën e shkollës, letra shpërndahet masivisht

Publikuar tek: bota, më 13:41 24-09-2016 Babai tronditet nga përgjigjja e djalit autik në detyrën e shkollës, letra shpërndahet masivisht

Bob Cornelius ka prekur shumë njerëz në mbarë botën me postimin e tij në Facebook. Ai është baba i një fëmije autik i quajtur Christopher, i cili ndjek rregullisht shkollën në New Jersey, por si shumë fëmijë të ngjashëm me të, 11 vjeçari vuan diferencimin që i bëhet nga shokët e klasës.

Në një detyrë që ai duhet të dorëzonte, i kërkohej të shkruante ndër të tjera edhe emrat e disa prej shokëve të tij, por përgjigja se Christopher ishte: Asnjë.

Bob Cornelius shprehet se e dinte situatën me të cilën përballej i biri, por nuk kishte kuptuar se 11 vjeçari autik ishte tërësisht në dijeni të saj dhe e vuante atë

Foto e detyrës është shpërndarë masvisht dhe është publikuar nga mediat kryesore në botë.

Një tjetër përgjigje emocionuese e 11 vjeçarit është se ai dëshiron të bëhet mësues kur të rritet. 

14390619_10154224486654998_5291890569256910555_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vladimir Putin: Shpërbërja e Bashkimit Sovjetik mund të mënjanohej
Kremlini po planifikon ringjalljen e KGB-së »
Article Logic
Execution time: 0.0093808174133301
array(1) { ["section"]=> string(101) "babai-tronditet-nga-pergjigjja-e-djalit-autik-ne-detyren-e-shkolles-letra-shperndahet-masivisht-53988" }