Bajram Begaj emërohet gjeneral brigade, mjeku i parë ushtarak shqiptar që mban këtë gradë

Publikuar tek: aktualitet, më 20:00 17-01-2018 Bajram Begaj emërohet gjeneral brigade, mjeku i parë ushtarak shqiptar që mban këtë gradë

Me emërimin e Manushaqe Shehut si zëvendësshefe e Shtabit të Përgjithshëm, vendin e lënë bosh e zë Bajram Begaj.

Bajram Begaj, i cili është mjeku i parë ushtarak shqiptar që mban gradën gjeneral brigade.

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka në ceremoninë e prezantimit të drejtuesve të rinj vlerësoi kontributin dhe përvojën e tre ushtarakëve të lartë dhe shprehu bindjen se tre gjeneralët do të përmbushin më së miri pritshmëritë në detyrat e reja.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rrezik nga rënia e gurëve në rrugën Elbasan-Librazhd, policia paralajmëron drejtuesit e mjeteve
Ministri Gjiknuri publikon fotot, ja si pritet të jetë aeroporti i Vlorës »
Article Logic
Execution time: 0.0092928409576416
array(1) { ["section"]=> string(95) "bajram-begaj-emerohet-gjeneral-brigade-mjeku-i-pare-ushtarak-shqiptar-qe-mban-kete-grade-106937" }