Balenat gjenden të ngordhura në bregdet, shokon ajo çfarë zbulohet brenda tyre

Publikuar tek: bota, më 21:09 28-11-2016 Balenat gjenden të ngordhura në bregdet, shokon ajo çfarë zbulohet brenda tyre

Balena gjigante të ngordhura janë gjetur në bregdetin Gjerman. Ata janë rreth 20 metra të gjata me dhëmbë të prehta, por që konsiderohen si gjallesa në zhdukje nga Unioni i Resurseve Natyrore.

 

Ajo çfarë gjetën shkencëtarët në barkun e tyre shokuan të gjithë. Qese të tëra plastike me mbeturina ishin shkaku i ngordhjes së tyre. Duke hyrë në sistemin e tyre tretës mbetjet shkaktuan dhe ngordhjen e balenave.

 58333f1c067bd.jpg58333f1ccd266_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.085196971893311
array(1) { ["section"]=> string(83) "balenat-gjenden-te-ngordhura-ne-bregdet-shokon-ajo-cfare-zbulohet-brenda-tyre-60963" }