Balerina e mbuluar me nishane, rrëfen historinë e trishtë: Babai më fshihte kur isha e vogël

Publikuar tek: bota, më 09:48 18-09-2017 Balerina e mbuluar me nishane, rrëfen historinë e trishtë: Babai më fshihte kur isha e vogël

Trupi i saj është i mbuluar me nishane, kur ishte e vogël babai mundohej gjithmonë që ta fshihte.

Ndërsa, sot e reja në profesion balerinë shprehet se ka mësuar ta dojë trupin e saj.

Maria Isabel Olivieri, 22 vjeç nga Spanja shprehet se tashmë e do trupin e saj pavarësisht se të gjithë njerëzit i hedhin vështrime kur ajo kalon në rrugë.

22-vjeçarja ka thënë se ka bërë 40 operacione për të hequr nishanet në pjesën e pasme të këmbëve, pasi e pengonin në ecje.

Maria rrëfen se trupi i saj filloi të mbushej me nishane pas ardhjes së saj në jetë dhe se babai fajësonte gjithnjë nënën pse e linde vajzën me nishane. I turpëruar nga pamja e saj i ati mundohej gjithnjë ta fshihte atë. Kështu 22-vjeçarja shprehet se ka kaluar një fëmijëri goxha të vështirë.

Por, tani gjërat kanë ndryshuar dhe balerina thotë se ndihet mirë me trupin e saj dhe se ka mësuar t’a dojë.

444CCC4200000578-4887466-image-a-11_1505469746343.jpg

444CCC5B00000578-4887466-image-a-2_1505469612576.jpg

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ishujt Karaibe pritet të goditen nga një tjetër uragan, po vjen “Maria”
Mblidhet Asambleja e Përgjithshme e OKB-së, liderët botërorë në New York »
Article Logic
Execution time: 0.013139009475708
array(1) { ["section"]=> string(96) "balerina-e-mbuluar-me-nishane-rrefen-historine-e-trishte-babai-me-fshihte-kur-isha-e-vogel-92732" }