Balerina legjendare italiane Carla Fracci bekon shkollën e baletit të Kledi Kadiut

Publikuar tek: kulture-art, më 10:05 05-08-2016 Balerina legjendare italiane Carla Fracci bekon shkollën e baletit të Kledi Kadiut

Balerina legjendare italiane, Carla Fracci bekon shkollën e baletit të shqiptarit Kledi Kadiut. Një nga balerinat më të mëdha e më të suksesshme të Italisë përkrah balerinin shqiptar Kadiu. Balerini ka bërë një sukses të jashtëzakonshëm në Itali, duke bërë krenar cilindo shqiptar që e ndjek.

Pas shkollave në Romë, Kadiu do të përurojë në 10 shtator një filial të ri të shkollave të baletit, në Desenzano del Garda, Itali.

Dhe një nga mikeshat dhe të ftuarat speciale do të jetë pikërisht Fracci. Një mbështetje shumë e madhe kjo për artistin tonë.

carlafracci.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.17687106132507
array(1) { ["section"]=> string(88) "balerina-legjendare-italiane-carla-fracci-bekon-shkollen-e-baletit-te-kledi-kadiut-48838" }